Sylwetki
dr hab. inż. Marek Natkaniec
Opiekun
dr hab. inż. Marek Natkaniec otrzymał tytuł magistra inżyniera w r. 1997 oraz stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie telekomunikacja w r. 2002 na Wydziale Elektrotechniki Automatyki i Elektroniki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W r. 2013 uzyskał stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie telekomunikacja na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obecnie pracuje jako adiunkt w Katedrze Telekomunikacji Akademii Górniczo-Hutniczej. Jego zainteresowania są związane z sieciami bezprzewodowymi i w szczególności obejmują: lokalne sieci bezprzewodowe, projektowanie protokołów komunikacyjnych, zagadnienia jakości obsługi, a także modelowanie oraz analizę wydajności pracy sieci teleinformatycznych. Pracował jako członek komitetu programowego wielu konferencji międzynarodowych. Jest także recenzentem w czasopismach i konferencjach międzynarodowych. Pracuje bądź pracował aktywnie w takich projektach europejskich, jak: MOCOMTEL, PRO-ACCESS, DAIDALOS I, DAIDALOS II, CONTENT, CARMEN, MEDUSA, HECTOR, FLAVIA i PROACTIVE. Uczestniczy również w realizacji projektów badawczych finansowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz projektów dla przemysłu. Jest zaangażowany w proces standaryzacji architektury GANA dla ETSI. Pracuje jako ekspert oraz konsultant w dziedzinie sieci bezprzewodowych dla operatorów telekomunikacyjnych. Jest także członkiem Komitetu Redakcyjnego czasopisma Telekomunikacja Cyfrowa: Technologie i Usługi. Od roku 2005 jest opiekunem studenckiego koła naukowego „Telephoners”. Posiada status członka seniora IEEE. Jest współautorem sześciu książek oraz ponad stu publikacji naukowych.
Członkowie zarządu:
Arkadiusz Pajor Przewodniczący Koła
Karol Spórna
Michał Jaworski
Miłosz Sabadach
Szymon Steczek
Członkowie koła:
- Babiarz Szymon
- Badak Ewelina
- Bańka Konrad
- Bar Szymon
- Boczkowski Kacper
- Boduch Karolina
- Flakus Szymon
- Glegoła Jakub
- Grzanka Antoni
- Jacalski Paweł
- Jadczak Tomasz
- Jaworski Michał
- Kazimierowicz Paweł
- Kiełtyka Michał
- Kmiecik Piotr
- Kocemba Adrian
- Kordas Marcin
- Kosior Witold
- Koza Dominik
- Kozik Rafał
- Krawiec Krzysztof
- Król Jakub
- Krupa Adam
- Kryczka Kamil
- Kurylowicz Paweł
- Lange Szymon
- Łabuda Michał
- Majer Krystian
- Masny Amadeusz
- Mencner Maciej
- Mentel Kacper
- Michalik Marcin
- Mieszczak Dawid
- Misterka Joanna
- Ogorzałek Michał
- Osinka Damian
- Pajor Arkadiusz
- Pietrusza Grzegorz
- Porębski Jakub
- Romanowicz Magda
- Rosiek Dominik
- Rybka Mateusz
- Rząd Przemysław
- Sabadach Miłosz
- Sarna Piotr
- Serek Patryk
- Spórna Karol
- Steczek Szymon
- Stypiński Miłosz
- Szczerba Jakub
- Szewczyk Mirosław
- Szpiech Mateusz
- Śliwiński Miłosz
- Tatarczuch Hubert
- Tomana Klaudia
- Winiarski Marek
- Witek Kacper
- Wójcik Anna
- Zajchowski Wojciech
- Znojek Przemysław
- Żuk Kacper
Członkowie honorowi
inż. Dariusz Gorczyca
Przewodniczący Koła w roku 2013/2014
Aktualnie student V roku Telekomunikacji. Członek koła od 2011 roku. Zastępca 2012-2013. Przewodniczący w roku 2013/2014. Realizował szereg projektów jak np. „Aplikacja do wykrywania upadku” lub „DIY- portal społecznościowy”. Od kwietnia 2013 pracuje na stanowisku programisty w firmie Wind Mobile SA zdobywając cenne doświadczenie. Główne języki i technologie : JAVA,Javascript, Html, php, Hibernate, Maven, Spring. W ostatnim czasie poszerza wiedzę z zakresu hurtowni danych , administracji baz danych, systemu operacyjnego Linux oraz języków skrypowych . Z chęcią uczestniczy w szkoleniach i warsztatach pozwalających poszerzeć wiedzę i umiejętności z branży IT. W życiu prywatnym pasjonat sportów , dobrej kawy i ciekawych rozmów z interesującymi ludźmi. W roku 2013 ukończył Cracovia Maraton .
inż. Artur Iskra
Wiceprzewodniczący Koła w roku 2013/2014
Student V roku Elektroniki i Telekomunikacji. Od 2011 roku członek koła. Interesuje się sieciami komputerowymi i zabezpieczeniami bazodanowymi, z którymi związana jest jego tegoroczna praca inżynierska. Lubi się rozwijać m.in. przez czynny udział w projektach, czego dowodem jest zajęcie wraz z kolegami II miejsca w 50-tej Konferencji Kół Naukowych za projekt „Aplikacja rowerowa na urządzenia mobilne” oraz udział w Telecreativie 2013 w Warszawie. Pełnił funkcję Ambasadora Akamai Technologies w Krakowie. W wolnych chwilach lubi spotykać się ze znajomymi, podróżować, jeździć na rowerze, a w okresie zimowym na łyżwach.
inż. Tomasz Balawajder
Wiceprzewodniczący Koła w roku 2013/2014
mgr inż. Tomasz Pawlicki
Honorowy Członek Senior
Przewodniczący Koła w roku 2012/2013
Zastępca przewodniczącego Koła w roku 2011/2012
Student V roku na kierunku Elektronika i Telekomunikacja Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Członek koła od grudnia 2010r. Brał udział w projekcie „INSIGMA” realizowanym w Katedrze Telekomunikacji AGH od października 2009r. W chwili obecnej interesuje się tworzeniem stron internetowych z wykorzystaniem m.in. PHP oraz MySQL. Uczestnik szkolenia pt. „Upowszechnianie osiągnięć polskiej oraz światowej fotowoltaiki w procesie kształcenia na poziomie wyższym – II edycja”, gdzie rozwija swoje zainteresowania związane z pozyskiwaniem energii alternatywnej. Współautor publikacji “Analiza możliwości transmisji wideo w sieciach publicznych HSPA” (A.Głowacz, T.Pawlicki, J.Zimnowoda), wygłoszonej przez niego na Konferencji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w czerwcu 2010r. W wolnych chwilach gra na gitarze, zwiedza muzeum oraz rozwija się kulturowo. Ostatnią jego pasją stał się taniec towarzyski, którego kurs rozpoczął w październiku 2010r. Od czasu do czasu lubi przeczytać książkę, pooglądać film, a także dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w świecie IT.
mgr inż. Marek Leus
Honorowy Członek Senior
Zastępca Przewodniczącego Koła w roku 2012/2013
Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, obecnie student IV roku Telekomunikacji na AGH. Wolny duch, zawsze podąża własnymi ścieżkami, nie boi się płynąć pod prąd. W swoich wędrówkach ciągle szuka swojego miejsca w branży telekomunikacyjnej, choć najbliżej mu do ścieżek związanych z bezpieczeństwem danych i techniką światłowodową. Aktualnie udziela się w projekcie KIT, prowadzonym przez Katedrę Telekomunikacji, realizuje projekt na Sesję Studenckich Kół Naukowych AGH oraz uczestniczy w licznych szkoleniach i warsztatach, pozwalających mu rozwijać się w szeroko rozumianej telekomunikacji. To właśnie dążenie do ciągłego rozwoju i chęć zdobycia nowych doświadczeń sprowadziły go do Telephonersów. Nie potrafi żyć bez muzyki, a jego serce należy do polskiej muzyki alternatywnej i rockowej. Jego największą pasją jest jednak fotografia i żałuje, że nie może jej poświęcić tyle czasu, ile by chciał. W wolnych chwilach stara się dużo spacerować i wciąż na nowo odkrywać Magiczny Kraków.
mgr inż. Rafał Chrabąszcz
Honorowy Członek Senior
Administrator serwera, webmaster w latach 2011/2013
Jacek Rajda
Honorowy Członek Senior
Zastępca Przewodniczącego Koła w roku 2011/2012
Absolwent L.O. im. Marii Curie-Skłodowskiej w Andrychowie. Aktualnie (2011/2012) student IV roku Elektroniki i Telekomunikacji. Miłośnik matematyki, w swoich zadaniach stara się szukać rozwiązań opartych o własne algorytmy, co skutkuje niekiedy udanymi próbami. Lubi zdobywać wiedzę przez czynne uczestnictwo w projektach, co zaskutkowało zostanie laureatem (wraz z Marcinem Rapaczem) I miejsca na XLVIII Sesji Kół Naukowych Pionu Hutniczego w Sekcji Telekomunikacji i Technologii Informacyjnych za projekt: “FREESPACE MOUSE – alternatywna mysz”. Obecnie pokłada czas na pogłębianiu swej umiejętności w językach: JAVA, PHP, SQL. Z chęcią uczestniczy w szkoleniach i warsztatach, pozwalających mu na efektywny rozwój wiedzy z branży IT. Wolny czas, którego nie ma nigdy za wiele, poświęca wyprawom górskim, biegom długodystansowym i wypadom na rowerze w górskie serpentyny. Nigdy się nie poddaje, gdy widzi, że cel jest możliwy do osiągnięcia.
Jacek Furtak
Honorowy Członek Senior
Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera w Zakopanem. Student IV roku Elektroniki i Telekomunikacji. Jego pasją są mikrokontrolery oraz ich zastosowanie w układach sterowania. Interesuje się także technologiami związanymi z transmisją bezprzewodową oraz światłowodową. W wolnym czasie lubi uprawiać sport, słuchać muzyki, a najbardziej jedno i drugie jednocześnie.
mgr inż. Andrzej Kamisiński
Honorowy Członek Senior
Przewodniczący Koła w roku 2011/2012,
Zastępca Przewodniczącego Koła w roku 2010/2011
Administrator serwera w roku 2010/2011
Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, student V roku Elektroniki i Telekomunikacji AGH. Od 4 roku życia związany z muzyką, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie organów prof. Andrzeja Białki. W latach 1996-2003, jako członek Chóru Chłopięcego Filharmonii Krakowskiej, brał udział w wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Od 1999r. do 2003r. był pod opieką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Brał w tym czasie udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez nauczycieli i studentów UW i PAN. Jedną z jego pasji jest lotnictwo, a w szczególności szybownictwo oraz kontrola ruchu lotniczego. Jest czynnym pilotem szybowcowym zrzeszonym w Aeroklubie Podhalańskim. Interesuje się również elektroniką oraz informatyką, należy do grona użytkowników systemu operacyjnego Linux. W wolnym czasie jeździ na rowerze, uprawia sporty zimowe oraz pływa.
mgr inż. Magdalena Mieczkowska
Honorowy Członek Senior
Sekretarz w latach 2010/2011, 2011/2012
Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Grajewie, studentka V roku Elektroniki i Telekomunikacji AGH. Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Bezkonkurencyjną pozycję w jej kalendarzu zajmują liczne szkolenia, zwłaszcza, te o tematyce projektowania i utrzymywania sieci, ich bezpieczeństwa i niezawodności, ale nie stroni też od konkursów, w których odnosi znaczące sukcesy. Przez ostatni rok zajmowała się tematyką Green Data Centers. Na dowód na to, że niczego się nie boi i nie straszna jej stolica, miesiąc październik 2011 spędziła na stażu w MSWiA, pracując przy Planie Informatyzacji Państwa na lata 2011 – 2015. Jest też współautorką publikacji „Społeczeństwo informacyjne w liczbach 2011”. Pasjonuje się tańcem. Trenowała taniec towarzyski i salsę. Weteranka koła Telephoners. W roku akademickim 2010/2011 pełniła funkcję sekretarza koła i konferencji TeleCreativa 2011, bo wojowanie z biurokracją to jej żywioł. W miarę możliwości i dzięki dobrej organizacji wolnego czasu, szukając sposobu jak jeszcze można się go pozbyć, chce zaangażować się jeszcze w działalność koła i pracę naukową.
mgr inż. Łukasz Prasnal
Honorowy Członek Senior
Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie ukończył jako absolwent roku. Obecnie student V roku kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Główne obszary zainteresowań to konfiguracja sieci komputerowych, sieci sensorowe, transmisja bezprzewodowa oraz przetwarzanie sygnałów. Zwolennik systemu operacyjnego Linux i idei open-source. Spośród zainteresowań 'pozabranżowych’ obecnie najwięcej czasu poświęca poznawaniu świata muzyki, pogłębianiu wiedzy historycznej oraz fotografii cyfrowej. Wielbiciel licznych gatunków muzycznych – od progresywnego rocka, przez cięższe brzmienia, po trip-hop, gothic czy muzykę filmową.
Justyna Chromik
Honorowy Członek Senior
Kontakt z firmami w roku 2011/2012
Absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, aktualnie studentka IV roku Elektroniki i Telekomunikacji. Wśród jej zainteresowań można wymienić cloud computing, bazy danych i bezpieczeństwo w sieciach komputerowych. W wakacje 2011 praktykantka w holenderskiej firmie Keenondots, gdzie obecnie kontynuuje pracę zdalnie. Uwielbia angażować się w różnorodne projekty i działania, kierując się dewizą, że „wyspać się zdąży po śmierci”. Do hobby może zaliczyć podróże, muzykę (zarówno słuchanie, jak i wykonywanie), piłkę nożną, a także dobry film (w szczególności Kusturicę, Jarmusha oraz Kubricka).
mgr inż. Marcin Rapacz
Honorowy Członek Senior
Przewodniczący Koła w roku 2010/2011
Student V roku Elektroniki i Telekomunikacji (moduł Telekomunikacja). Laureat (wraz z Damianem Ziobro) I miejsca na XLVII Sesji Kół Naukowych Pionu Hutniczego w Sekcji Telekomunikacji i Technologii Informacyjnych oraz II miejsca na Sesji Laureatów za projekt: „Tworzenie sieci Bluetooth z urządzeniami domowymi”. W wakacje 2009 praktykant w firmie Volantis Ltd., w wakacje 2010 pracownik firmy Comarch S.A. Interesuje się rozwiązywaniem problemów technicznych (szczególnie związanych z teleinformatyką). Zwolennik ideologii open source i Linuxa. Prywatnie lubi śpiewać i grać na gitarze, chodzić po górach, czytać poezję i niepolityczne blogi ciekawych ludzi. Kiedyś bardzo zainteresowany sztukami walki (capoeirą- Artes das Grais i kung-fu- Choy Lee Fut), oraz akrobatyką.
mgr inż. Damian Ziobro
Honorowy Członek Senior
Webmaster w latach 2009/2010, 2010/2011
Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie. Aktualnie student V roku kierunku Telekomunikacji na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Członkiem koła jest od października 2008 roku. W ramach XLVII Sesji Kół Naukowych Pionu Hutniczego wspólnie z Marcinem Rapaczem wygłosił referat pt. „Tworzenie sieci Bluetooth z urządzeniami domowymi”, który został wyróżniony I miejscem w Sekcji Telekomunikacji i Technnologi Informacyjnych oraz II miejsce w Sesji Laureatów. Pracuje w projekcie INSIGMA realizowanym w Katedrze Telekomunikacji AGH oraz dla firmy NetResearch jako deweloper aplikacji badających jakość strumieni video na potrzeby IPTV. Prywatnie jest zagorzałym fanem sportu, a w szczególności piłki nożnej. Inne zainteresowania to film, Internet oraz wszelkie nowinki techniczne z szeroko rozumianego zakresu IT.
mgr inż. Mariusz Jamro
Honorowy Członek Senior
Grafik w roku 2010/2011
Student V roku Elektroniki i Telekomunikacji. Pasjonat telefonów komórkowych. Tworzy oprogramowanie na różne platformy mobile i nie tylko, niektóre jego gry stały się popularne i można je pobrać np. z Android Market. Wieloletni członek koła. Autor m.in. aktualnego loga koła i materiałów reklamowych (roll-up, banner).
mgr inż. Przemysław Kośmider
Honorowy Członek Senior
Skarbnik, kontakt z firmami w roku 2010/2011
Student Elektroniki i Telekomunikacji na module Telekomunikacja (2010). Studia uzupełnia o dodatkowe kursy i szkolenia. Były członek stowarzyszenia IAESTE Kraków. Lubi, gdy jego praca jest tak interesująca jak jego hobby. Najwięcej czasu zajmują mu podróże i oglądanie obcych społeczeństw. Zgadza się z stwierdzeniem, że błędy można naprawić, ale czasu zmarnowanego na podejmowanie decyzji nie można odzyskać. Aktywnie uprawia sport. Od czasu do czasu lubi konkurować, ze zmiennym szczęściem.
mgr inż. Dawid Juszka
Honorowy Członek Senior
Przewodniczący Koła w roku 2008/2009 i 2009/2010
Nowodworczyk, absolwent kierunku Elektronika i Telekomunikacja (2010), starosta modułu Telekomunikacja, członek IEEE Communications Society, członek EESTEC LC Kraków. Od roku 2006 jest członkiem SKN „Telephoners”. Autor szeregu referatów na kolejnych Sesjach Kół Naukowych pionu Hutniczego. Wraz z Michałem Hajdukiem i Rafałem Czubakiem zajął II miejsce na XLVII Sesji Kół Naukowych Pionu Hutniczego w Sekcji Telekomunikacji i Technologii Informacyjnych za projekt: ?Implementacja wielodomenowego środowiska sygnalizacyjnego o funkcjonalności sieci GMPLS?. W lipcu 2010 złożył egzamin dyplomowy, zaprezentował pracę magisterską pt. „Obiektywne i subiektywne metody analizy czynników jakości obrazów 3D” i uzyskał tytuł zawodowy: magister inżynier. Od stycznia 2010 r. uczestniczy w pracach Multimedia Team w ramach projektu Inżynieria Internetu Przyszłości (Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka). Zainteresowania „pozabranżowe” to sztuka porozumiewania i komunikacji, copywriting, teoria argumentacji i retoryka, metody negocjacji. W „wolnych chwilach” grywał w zespole bluesowym Apple Tree, słucha jazzu tradycyjnego, nu-jazzu, funk, miłośnik autorskich audycji radiowych pt. „Siesta” Marcina Kydryńskiego.
mgr inż. Wojciech Gertz
Honorowy Członek Senior
Zastępca Przewodniczącego Koła w roku 2008/2009 i 2009/2010
Absolwent IV L.O. im.Tadeusza Kościuszki. Absolwent kierunku Elektronika i Telekomunikacja (2010). Aktywnie uczestniczył w trzech projektach, zaprezentowanych na XLVI i XLVII Sesji Studenckich Kół Naukowych Pionu Hutniczego. Członek Krakowskiego Klubu Go ze stopniem 1-dan. Z Mariką Dubiel (1-kyu) Mistrz Polski Go w Parach 2008. Zainteresowania: Sieci Optyczne, LAN, WAN, Access, P2P. Oprócz tego gra w Go, Pokera, czyta książki fantasy i interesuje się kulturą Dalekiego Wschodu.
mgr inż. Rafał Czubak
Honorowy Członek Senior
Administrator serwera w roku 2008/2009 i 2009/2010
Absolwent V L.O. im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na module Telekomunikacja (2010). Aktywny członek KN „Telephoners” w latach 2008-2010. Członek EESTEC LC Kraków w r.a. 2008/2009. Zagorzały zwolennik systemów operacyjnych Linux i FreeBSD oraz ideologii open source. Od marca 2008 do maja 2010 roku współpracował z firmą Semihalf sp.j., gdzie zajmował się programowaniem systemów wbudowanych. Jest współautorem frameworku TDM dla FreeBSD. Aktywnie uczestniczył w sześciu projektach, zaprezentowanych na XLVI i XLVII Sesji Studenckich Kół Naukowych Pionu Hutniczego. Był jednym z organizatorów i prelegentów na otwartych seminariach firmy Semihalf n/t systemów wbudowanych i FreeBSD. Uważa, że dobrego inżyniera powinna cechować wszechstronność. Skutecznie łączy pasję do hardware’u z umiejętnościami programistycznymi i sieciowymi. Obecnie pracuje dla jednej z korporacji, gdzie zajmuje się programowaniem urządzeń radiowych. W wolnym czasie czyta fantastykę i słucha ciężkich brzmień oraz muzyki elektronicznej. Kocha jazdę na snowboardzie i zdrowy tryb życia.
mgr inż. Michał Hajduk
Honorowy Członek Senior
Administrator serwera w roku 2008/2009 i 2009/2010
Absolwent Elektroniki i Telekomunikacji na module Telekomunikacja (2010). Członek EESTEC LC Kraków w r.a. 2008/2009. Od marca 2008 do maja 2010 roku współpracował z firmą Semihalf sp.j., gdzie uczestniczył m.in. w portowaniu FreeBSD na platformę opartą o architekturę ARM. Pasjonat systemów operacyjnych Linux i FreeBSD oraz zwolennik ideologii open source. Ceni sobie renesansowe podejście do nauki. Stara się rozwijać umiejętności z zakresu elektroniki cyfrowej, szeroko rozumianego programowania, sieci komputerowych, systemów operacyjnych i architektur komputerowych. Jest współautorem frameworku TDM dla FreeBSD. Aktywnie uczestniczył w sześciu projektach, zaprezentowanych na XLVI i XLVII Sesji Studenckich Kół Naukowych Pionu Hutniczego. Był jednym z organizatorów i prelegentów na otwartych seminariach firmy Semihalf n/t systemów wbudowanych i FreeBSD. Jest wielbicielem słowa pisanego, książki są jedną z największych pasji w jego życiu. Interesuje się kulturą Wschodu (zwłaszcza japońską), celtycką, skandynawską, historią starożytną oraz psychologią społeczną. Grywał w szachy, słucha rocka, jazzu i wszelakiej dobrej muzyki.
mgr inż. Tomasz Ferenc
Honorowy Członek Senior
Sekretarz w roku 2008/2009 i 2009/2010
mgr inż. Piotr Kamisiński
Honorowy Członek Senior
Przewodniczący Koła w roku 2007/2008
Absolwent kierunku Elektronika i Telekomunikacja z rocznika 2007/08. Przez trzy lata brał udział w sesjach kół naukowych, reprezentując KN „Telephoners oraz KN Wibroakustyki Budowli. Na XLIII Sesji Pionu Hutniczego projekt, w którym brał udział („Zastosowanie systemu czasu rzeczywistego eCOS w aparaturze kontrolno-pomiarowej pracującej na platformie ARM-LPC21xxx”) zajął III miejsce. Od roku 2006 był członkiem zarządu KN „Telephoners”, w tym od 2007 r. jako przewodniczący. Wieloletni użytkownik i miłośnik systemu operacyjnego Linux. Przez ostatnie lata zajmował się konfiguracją i zarządzaniem sieciami komputerowymi, a także konstrukcją i oprogramowywaniem systemów wbudowanych. Obecnie przebywa na studiach doktoranckich w Instytucie Informatyki na Uniwersytecie w Oslo. Interesuje się arachnologią, fotografią cyfrową oraz ambitnym kinem. W wolnym czasie biega lub pływa.